Stránky věnované elektronice, motocyklům Jawa, škole a věcem a lidem mně blízkým.

Účel této stránky je dodat inspiraci případně pomoci komukoliv, kdo má jen trochu společné zájmy jako já. V žádném případě se nejedná o jediné řešení jednotlivých problémů,ale řešení co se týče mých schopností nejjednodušší. Budu velice rád za jakékoli připomínky nebo náměty k danému tématu.
V současné době stránka obsahuje 11 úplných konstrukčních návodů, 2 rozpracovené, školní materiály pro studium ČVUT FEL a 4 pdf dokumenty k elektronice a elektrice na motocyklech.
Pokud si mé stránky prohlédnete prosím ohodnoťte jejich kvalitu v připraveném dotazníku

Co na tomto webu najdete

O autorovi-něco o mně, na čem jezdím a pár dalších věcí.
Motocykly-podrobněší informace o mých motorkách.
Technika Návody
El. schémata
Seriály
Dokumenty
Dílna
-do této sekce postupně přidávám mnou realizované návrhy ať elektronické tak i mechanické.
Škola-pár užitečných materálů k výuce na ČVUT-FEL
Odkazy-není co dodat.
Obchod Nabídka
Poptávka
-nabídka mých výrobků a zbylých náhradních dílů. Věci, které chybí mně, jsou v poptávce.
Blog-poznámky pro mé potřeby
Podpora-dokumenty,návody, ke stažení.
Kontakt-pokud chcete více informací.
Návštěvní
kniha
-možnost vyjádřit se.

Aktualizace

IPWMG - Tester akčních členů v automobilu

31.12.2009

Do části dílna v technice přidán návod na úpravu megmetu PU371 pro měření průrazných napětí polovodičů.

26.3.2009

Do techniky přidána část DÍLNA. Zde se můžete dočíst o mých zařízeních a přípravcích pro výrobu plošných spojů, pomůcky pro měření a řízení.
Konkrétně elektrická zátěž 12V/130-260-520W, krabičky s přípravky pro měření a autotransformátor 220V/1..250V2A.

18.11.2008

Přidána sekce Blog a podpora.

8.2.2008

Do techniky přidán návod na vylepšenou verzi analogového otáčkoměru. Mírně upravena hlavní strana po grafické stránce.

21.12.2007

U každé konstrukce v tecnice se můžete vyjádřit v ShoutBoardu

9.12.2007

Do techniky bylo přidáno pár dokumentů. Někomu se možná válí doma digitální modul ADM2000 nebo 4DM2000 a již k němu nemá dokumentaci, tak jsem naskenoval nějaké materiály a ve formátu PDF si je zde můžete stáhnout.

2.3.2007

Díky Polimu, který provedl kontrolu všeho textu na tomto webu a opravil chyby, by měl být již text bez překlepů a pravopisných chyb.

30.1.2007

Spínač brzdového světla na přední brzdy pro kývačkáře je nová konstrukce v technice. Jedná se o jednoducho konstrukci. Pro majitele bezkontaktního zapalování VAPE uvádím schéma zapojení elektriky s vypínacím relé, aby při vypnutí klíčky došlo k zastavení motoru. Na uvedeném schématu ještě relé zároveň připojuje baterii, aby po vypnutí klíčku byly odpojeny všechny spotřebiče.

6.2.2006

Přibyla možnost vyjádřit se v návštěvní knize.V technice je z části rozepsán návod na připojení spínače brzdového světla na přední brzdu pro starší motocykly a indikátor zařazené rychlosti.

6.1.2006

Fotky ze srazu jawařu v pardubické pizzerii Gařáž.

20.12.2005

Dosavadní konstrukce regulátoru jasu paralelně zapojených LED byla nevyhovující pro napájení většího počtu LED a při napájení 12V, proto je uvedena nová konstrukce regulátoru jasu LED se spínaným stabilizátorem. Dále u každého návodu přibyla anketa, kde můžete ohodnotit onu konstrukci. Nově mi také můžete poslat dotaz či připomínku přes MailForm a nepotřebujete k tomu mít nainstalovaného mailového klienta.

25.10.2005

V garáži mi přibyl nový stroj-Jawa ČZ 175/356 více info ve složce motocykly. V technice se rozjíždí nový seriál o mikrokontrolérech PIC.

7.10.2005

Do sekce technika přidán návod na připojení spínače varovných světel.

18.9.2005

Upraveno schéma a deska plošného spoje u elektronického otáčkoměru. Přibyla položka v menu Nabídka, poptávka pro případné zájemce. Mírně upravena grafická podoba stránek.

31.8.2005

Do sekce technika přidán návod na stavbu vyhřívání rukojetí s polovodiči.

11.8.2005

Do sekce technika přidány PDF dokumenty, které se někdy můžou hodit při navrhování elektronických zařízení. Přidána možnost vyjádřit se ke kvalitě tohoto webu pomocí jednoduchého dotazníku.

24.7.2005

Do sekce technika přidán návod na výrobu plošných spojů fotocestou. Přidány fotografie vyrobených programátorů ATMEL.

8.7.2005

Přidáno do sekce technika návod na připojení baterie a bliken na Mustanga. Rozepsána dokumentace k palivoměru.

3.7.2005

Přidáno do sekce technika návod na úpravu elektronického přerušovače bliken na 6V. A u stávajících konstrukcí doplněna možnost stáhnutí dokumentace v PDF formátu.

27.6.2005

Přidáno do sekce technika návod na stavbu voltmetru a opravena chyba s definováním znakové sady

21.6.2005

Vytvořena dvourámcová stránka s nabídkou v hlavním menu.Přidány obrázky na pozadí a celkově upravena stránka do barevné podoby. Přidána sekce školní materiály a zpřístupněna stránka s návodem k 2.semestrální práci z předmětu aplikace výpočetní techniky.

1.6.2005

přidány návody na stavbu podsvícení budíků LED s regulátorem jasu,předělání elektronického analogového otáčkoměru, počáteční stádium vývoje elektronického analogového tachometru,pár fotek v sekci záliby a další aktivity a zajímavé odkazy.

18.5.2005

do sítě internet přidána tato doména na základě práce z předmětu aplikace výpočetní techniky na ČVUT-FEL Tato verze obsahuje základní informace o motocyklu Jawa 350/361 a fotografií a klikací mapou s odkazy

Na tomto místě bych rád poděkoval Polimu, který mi ušetřil dost práce a provedl korekturu chyb v textu na tomto webu. Takže děkuji Poli!

Pokud máte jakoukoli připomínku k tomuto webu nebo jen dotaz na mě, tak využijte následujícího BlueFormu